از میان خبرها
Home / اخبار / برگزاری جلسه در خصوص همکاری علمی و بین المللی منطقه ۸ کشور در مرکزآموزش علمی – کاربردی کیش

برگزاری جلسه در خصوص همکاری علمی و بین المللی منطقه ۸ کشور در مرکزآموزش علمی – کاربردی کیش

جلسه مشترک با حضور جناب آقای دکتر محمود رضا دلاور مشاورمحترم رئیس و مدیر کل  دفتر همکاریهای علمی و بین المللی دانشگاه جامع ، جناب آقای دکتر جاودان دبیر منطقه ۸  ورئیس محترم دانشگاه جامع علمی کاربردی  استان هرمزگان ،جناب آقای دکتر سالارزهی رئیس محترم  دانشگاه جامع علمی کاربردی  استان سیستان و بلوچستان و جناب آقای حکمتی سرپرست محترم مرکزآموزش علمی – کاربردی کیش درمحل مرکزآموزش علمی – کاربردی کیش با موضوع همکاری های علمی و بین المللی  با کشور عمان در با توجه به ظرفیت استانهای منطقه ۸ دانشگاه  برگزار گردید.

خلاصه مذاکرات :

 

 • در ابتدای جلسه آقای دکتر دلاور چشم اندازی ازفعالیت های بین المللی دانشگاه با تاکید بر همکاری با کشورهای هدف و استراتژیک و تمرکز بر حوزه کشورهای حاشیه خلیج فارس و شبه قاره هند ارایه دادند. با توجه به تاکید جامع جناب آقای دکتر امید، ریاست محترم دانشگاه، مبنی بر فعالیت دانشگاه درحوزه بین المللی   و ترویج آموزشهای عالی مهارتی متناسب با ماموریت دانشگاه و با بررسی های انجام شده در حوزه خلیج فارس ،کشور عمان به عنوان یکی از حوزه های حائز شرایط به دلیل همجواری با استانهای سیستان و بلوچستان و هرمز گان و پتانسیل های موجود در منطقه ۸مورد تائید همکاری قرار گرفت.
 • ارایه گزارشی از ظرفیت ها و زیرساخت های مراکز آموزش عالی مهارتی کشور عمان توسط جناب آقای دکتر سالارزهی ارائه گردید .
 • ارایه گزارش توسط جناب آقای دکتر جاودان درخصوص مراکز  علمی کاربردی مستعد در زمینه همکاری های بین الملی در استان هرمزگان از جمله مرکز بندرعباس۱ ، مرکز علمی کاربردی تاید واتر و جهاد کشاورزی،که  بستر مناسبی برای همکاری های علمی و بین المللی  در این استان فراهم می باشد.

مصوبات:

 • با توجه اینکه بخش عمده آموزش های عالی  مهارتی در کشور عمان زیر مجموعه وزارت نیروی انسانی در قالب هشت مرکز آموزش های مهارتی ارایه می شود، مقرر گردید جهت ارتباط با آن وزارت،  هماهنگی های لازم جهت همکاری در زمینه  آموزش های عالی  مهارتی  از طریق وزارت علوم و تحقیقات و فناوری و وزارت  خارجه پیگیری شود.

 

 • مقرر گردید با توجه به وجود چهار منطقه آزاد تجاری در کشور عمان ، با مراکز آموزش های مهارتی مستقر در این مناطق مکاتبه ای انجام گردد و نیاز های آموزش مهارتی مناطق فوق احصا گردد و توانمندی های مراکز علمی کاربردی توسط دفتر همکاری های علمی و  بین المللی دانشگاه   در راستای برگزاری دوره های مهارتی معرفی گردد. در این راستا منطقه آزاد تجاری سوهار  در کشور عمان می تواند   در اولویت قرار گیرد.
 • مقرر گردید با اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران و رئیس اتاق مشترک ایران و عمان راهکارهای همکاری در حوزه توسعه آموزش های عالی مهارتی  بررسی گردد.
 • مقرر گردید در جهت ارایه توانمندی های مراکز علمی کاربردی در نمایشگاه بین المللی آموزش عالی عمان که از تاریخ  ۱۶ لغایت ۱۸ آوریل ۲۰۱۸ درمقسط عمان  برگزار می شود  هماهنگی های لازم برای حضورموثر  در این نمایشگاه انجام گردد. مقرر گردید پس از مکاتبات با مراجع قانونی و کسب اطلاعات لازم،زمینه بازدید هیاتی از دانشگاه از کشور عمان فراهم گردد.
 • مقرر گردید با توجه به ظرفیت خوب مرکز علمی کاربردی کیش و زیرساخت های مناسب گردشگری و خدمات در منطقه آزاد تجاری کیش، زمینه ارتقاء مرکز علمی کاربردی کیش به واحد بین الملل فراهم گردد تا زمینه جذب دانشجوی خارجی در این منطقه فراهم شود و در عین حال مرکز بتواند دوره های کوتاه مدت تخصصی در سطح استانداردهای بین  المللی برای متقاضیان کشورهای همجوار اجرا نماید.
 • مقرر گردید زمینه برگزاری رویداد های کارآفرینی،startups ، جشنواره ها و نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانشگاه جامع علمی کاربردی در مناسبت های مختلف در سطح بین المللی با هماهنگی و همکاری معاونت پژوهشی دانشگاه  فراهم گردد.
 • مقرر گردید ظرفیت ها و توانمندی های دانشگاه جامع علمی کاربردی به لحاظ مراکزی که توانایی برگزاری دوره های مهارتی بین المللی دارند و مدرسانی که توانمندی  برگزاری دوره های مهارتی بین المللی دارند و مسلط به زبان های بین المللی هستند شناسایی شوند.
 • مقرر گردید زمینه های لازم برای معرفی محصولات ، تجاری سازی و بازاریابی بین المللی توانمندهای مهارتی و محصولات دانشگاه علمی کاربردی فراهم گردد. در این راستا پیشنهاد می گردد بروشور معرفی محصولات به زبان های  بین المللی توسط مراکزی که دارای برند مهارتی هستند فراهم شود.

 

در بازه زمانی که در خصوص همکاری علمی و  بین المللی منطقه ۸ کشور در مرکزآموزش علمی – کاربردی کیش برگزار گردید.

در این راستا جلساتی با روسا و معاونین پردیس بین الملل دانشگاه تهران و صنعتی شریف با موضوع تبادل اطلاعات در خصوص نحوه جذب دانشجویان خارجی مراکز آموزشی مطرح شد و همچنین همکاری لازم در خصوص تامین فضا، امکانات و تجهیزات مورد نیاز در خصوص دوره های مقطع دار و کوتاه مدت مرکز آموزش علمی – کاربردی کیش و همچنین تدوین سرفصل ها و همکاری اعضای هیات علمی و . . .  مورد بررسی قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *